еМагазин
Image default
Бизнис

ЈП „Паркови и зеленило“ вработува шест лица, плата до 22.908 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на шест јавни службеници во Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ – Скопје.

Се бараат кандидатиза соработници, помлади соработници и референти.

Платите во зависност од работното место се движат до 22.908 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Општина Кавадарци вработува 16 лица, плата до 37.631 денари

Регулаторната комисија за енергетика вработува шест лица, плата до 53.413 денари

Владиниот Секретаријат за европски прашања вработува 11 лица, плата до 38.689 денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Преку Македонската берза продадени акции од „Еуросиг осигурување“ за 3,7 милиони евра

Никола Осило

ОТА ќе се „шири“ во просториите на „Македонски Телеком“ за месечна закупнина од 2.583 евра

Никола Осило

„Арс Ламина“ и „Арбериа дизајн“ склучија „најтешки“ договори со МОН за откуп на учебници

Никола Осило