еМагазин
Image default
Бизнис

ЈП „Улици и патишта“ лани со добивка од 33.5 милиони денари

ЈП „Улици и патишта“ Скопје во 2018 година бележи вкупни приходи од 306.228.144 денари, што е за 75.226.747 денари помалку во однос на 2017 година, додека за 25.793.720 денари повеќе во однос на 2016 година, и за 64.602.793 денари повеќе во однос на 2015 година.

Вкупните расходи на претпријатието за 2018 година изнесуваат 268.816.728 денари, а нето добивката по оданочување изнесува 33.574.833 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЈСП Скопје лани двојно ја зголемил добивката

„Пајакот“ на „Градски паркинг Скопје“ лани му донел 11,61% повеќе приходи

„Паркови и зеленило“ во загуба

„Водовод и Канализација“ лани со приходи од 1,1 милијарда денари

Комунална хигиена лани со добивка од 22,2 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонска работа: На сила измените на Законот за возила, но не се знае како ќе се делат субвенциите

Никола Осило

„Лотарија на Македонија“ за три месеци оствари добивка од 1,1 милиони денари

Никола Осило

Македонски пошти доби нов директор

Редакција