еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП за државни патишта склучи договор со Гранит за непредвидени работи на патот Неготино-Демир Капија

Јавното претпријатие за државни патишта склучи договор за изведба на непредвидени работи за санација и рехабилитација на државен пат А1, делница Неготино – Демир Капија.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 34.615.160 денари или околу 562.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЈП за државни патишта со објаснување за договорот за непредвидени работи за санација и рехабилитација на пат од делницата Неготино – Демир Капија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Агенција за странски инвестиции и промоција на извозот ќе потроши 4 милиони денари за авионски карти

Редакција

(ВИДЕО) Заев на 23. конгрес на СДСМ: Нашата партија никогаш не отстапи од предизвиците

Никола Осило

Почина шестмесечно бебе со морбили на Инфективната клиника

Никола Осило