еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП за државни патишта вработува 16 лица, плата до 33.540 денари

Јавното претпријатие задржавни патишта распиша оглас за вработување на 16 работници на определено време до 31.12. 2019 година.

Се бараат кандидати за советници за контрола на сообраќај, референти во контрола на сообраќај и референти техничари.

Платите во завиност од работното место се движат од 19.760 до 33.540 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Фото: Влада

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЈП за државни патишта вработува 84 инкасанти на патарина, плата до 19.760 денари

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Канческа Милевска координаторка на новоформираната независна пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието

Редакција

„Македонијатурист“ ќе дели дивиденда од 239,3 денари за акција

Никола Осило

„Некстсенс“ го доби тендерот на Градски паркинг – Скопје за одржување на системот за зонско паркирање „тежок“ 325.000 евра

Никола Осило