еМагазин
Image default
Локално

Пациент во Бардовци нападна болничар

На 24.12.2018 година околу 18,30 часот било пријавено дека во Психијатриската Болница Бардовци Б.Ш. кој бил пациент во болницата физички го нападнал болничарот С.Д.(38) од Скопје, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дождот спас за плашицата во Охридското Езеро, но не и за загадувањето

Редакција

Неверојатен случај во Куманово: Тројца лихвари му зеле „камата“ од над 15.000 евра

Никола Осило

Трагедија: Починал од струен удар менувајќи греач на шпорет