еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пациентот од Тетово заболен од корона вирусот се лекувал во Заводот за рехабилитација во Козле

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска информираше дека пациентот од Тетово кој е заболен од корона вирусот, се лекувал во Заводот за рехабилитација во скопско Козле од 9 до 23 март.

Оттука, 14 лица медицински персонал во Заводот и четворица пациенти се тестирани на корона вирусот, па во зависност од резултатите, така и ќе се постапи во однос на затворање на овој центар или не.

Десетина члена на семејството исто така се тестирани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од следната недела ќе има пошироко мобилно тестирање на граѓани како превенција од корона вирусот

Маж од Тетово на 69 годишна возраст, прв случај на заболен со коронавирусот во Тетово

Обезбедени се 25 респиратори и уште 30 се резервирани преку УНДП, како и парични средства од Кина и ЕУ

Фото: Општина Прилеп

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Камчев се „отвори“ како сведок на судењето за „Рекет“: Боки 13 ми вршеше притисок преку Јанева и Стефанова

Редакција

Кривична против двајца Црногорци и еден државјанин на Перу за шверц на кокаин

Редакција

Забрзано растат нефункционалните потрошувачки и станбени кредити на граѓаните

Никола Осило