еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

Панос Каменос го „откачи“ Ципрас, ја напушта грчката Влада

Коалицискиот партнер во грчката Влада, претседателот на Независни Грци и министер за одбрана на Грција Панос Каменос по средбата со Алексис Ципрас рече дека ја напушта Владата, јави дописничката на МИА од Атина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Грчки пратеници кои го подржуваат Договорот од Преспа добиле заканувачки пораки

Сите можни сценарија: Ќе се ратификува ли Договорот од Преспа во Грција

Ципрас: Во Парламентот има мнозинство и за Договорот од Преспа и за доверба на Владата

Фото: Грчка Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавила пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска

Редакција

АД за станбен и деловен простор без оглас се договори со „Декон-ком“ за непредвидени работи на објектот Државни институции

Редакција

Твитер го „подбра“ Филипче: „Не излегувајте кога е загадено, јадете ГМО“

Никола Осило