еМагазин
Image default
Е-излог ТОП СТОРИИ

Parfois лансира нов хибриден часовник за следење на дневната физичка активност

Parfois за прв пат лансира часовник кој совршено ги комбинира стилот и функционалноста. Activity Watch е хибриден часовник со едноставен дизајн, кој овозможува следење на дневната физичка активност, добивање на нотификации, повици и фотографирање поврзано со мобилен телефон.

Часовникот се користи со специјално изработената апликација “Parfois Activity” и на тој начин телефонот се поврзува со часовникот преку Bluetooth. Activity Watch Ви овозможува следење на пулсот, колку часови сте спиеле, бројот на чекори и далечината која сте ја изоделе, бројот на согорени калории, а овозможува и поставување на одредени дневни цели.

Activity Watch е достапен во две бои, сребрена и темно сива, а со секој модел доаѓа и дополнително гумено ремче, идеално за носење при физичка активност.  Новиот часовник од Parfois е одличен за оние кои имаат здрав начин на живот, спортуваат и водат сметка за своите дневни активности.

Часовникот може да се најде во продавницата на Parfois во Skopje City Mall.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот за нафта за греење на Универзитетот Гоце Делчев

Никола Осило

Раст на трошоците на животот: Поскапеле зеленчукот, млекото, горивата, гасот…

Никола Осило

Судот ја одби молбата на Никола Груевски: Екс-премиерот со една нога во Идризово

Никола Осило