еМагазин
Image default
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Педери сакаат да рушат Влада која им даде геј-парада

Не стивнуваат реакциите по вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи неколку криминалци, суетен новинар и педер да ја симнат оваа Влада од власт.

Здруженија на новинари, невладини организации и илјадници граѓани со право реагираа дека изјавата е недозволива без оглед на извинувањето што Заев го даде до ЛГБТ заедницата.

Да се упоребуваат погрдни зборови кои етикетираат бездруго е навредливо за припадниците на ЛГБТ заедницата.

Не треба да се заборави дека во изјавата се спомнува и „суетен новинар“ и дека премиерот со неа на некој начин намерно се обиде да дискредитира новинар.

Се чини дека со ваквата изјава Заев ги фрли во сенка досегашната поддршка што Владата и ја даваше на ЛГБТ заедницата, како и Прајд парадата која прв пат се одржа во земјава во 2019 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осуди од сите страни за „сочната“ изјава на премиерот Зоран Заев

Заев се извини на ЛГБТИ заедницата: Зборот „педер“ го употребив за да дадам карактерна особина

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја симнат оваа Влада од власт

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бахамите најголем странски инвеститор во Македонија

Никола Осило

Граѓански организации: Предлог-законот за Охридскиот регион отвора простор за носење штетни одлуки и понатамошно уништување

Редакција

(ВИДЕО) Вевчански карневал: Нобелова награда за Груевски и мајката на Заев, главни „ѕвезди“ исклучените пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција