еМагазин
Image default
Бизнис

„Пекабеско“ ја зголеми добивката

„Пекабеско“ АД во текот на минатата година оствари добивка од 118 милиони денари, што е зголемување во однос на претходната година кога компанијата имала добивка од 72 милиони денари, покажува консолидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Фото: Пекабеско

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Негорски бањи ќе се гради модерен спа центар

Редакција

Арсовска: Без борба против сивата економија, црно ни се пишува

Редакција

„Гранит“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за докомплетирање на автопатот Миладиновци-Штип вреден 5,7 милиони евра

Никола Осило