еМагазин
Image default
Бизнис

„Пелистерка“ неколкукратно ја зголеми добивката

„Пелистерка“ АД Скопје во периодот јануари-септември годинава оствари добивка од 8,3 милиони денари, што е неколкукратно зголемување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 1,9 милиони денари, покажува консолидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МЖ Инфраструктура со објаснување зошто се нашла на Листата на должници на УЈП

Редакција

Бензините поскапуваат, а дизелот поевтинува

Редакција

(Галерија) Проект вреден 250 милиони евра: Како ќе изгледа новиот уникатен комплекс “Diamond Skopje” на Лимак холдинг

Редакција