еМагазин
Image default
Бизнис

„Пелистерка“ оствари добивка од 4,8 милиони денари

„Пелистерка“ АД Скопје во текот на минатата година оствари добивка од 4,8 милиони денари, што е зголемување во однос на претходната година кога компанијата имала добивка од 4,5 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лукаревска: Ќе има мобилни шалтери и екипи за оние кои нема да можат да се пријават електронски во УЈП

Редакција

„Фруктал Мак“ ја зголеми добивката

Никола Осило

Тендер тежок 8.000.000 денари: МВР купува безбол капи за полицајците

Никола Осило