еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Пендаровски: Ако со „југото“ се појавев на митинг, ќе требаше да го туркам за да стигнам

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, гостувајќи во „Топ тема“ на „Телма“, а прашан за автомобилите кои ги поседува откри дека неговиот ПР тим, му сугерирал на главниот митинг да се појави со „југото“.

„Ако тргнев со југото ќе требаше да го туркаме“, рече Пендаровски.

Прашан за скромноста дека го вози автомобилот на сопругата, Пендаровски рече дека „рено меган“ му е сосема доволна кола и дека немал потреба да земе кредит за да си купи своја.

„И сопругата вози, но јас го користам“, додаде тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот имаат Пендаровски, Река и Силјановска

(ВИДЕО) И сопругата и синот се вклучија во кампањата на Пендаровски

Фото: Фејсбук-профил на Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото+Видео) Емотивни снимки од последната пловидба на Оливер Драгојевиќ: Неверојатна почест од сплиќани

Редакција

Околу 40 жени годишно умираат од рак на грлото на матката

Редакција

Ќе се зголеми достапноста на лекот „Ocrevus“ за забавувaње на развојот на мултипла склероза

Редакција