еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Пет акции на Македонската берза со најголем пад

Македонската берза го објави билтенот за декември, минатата година од кој може да се види дека најголемо опаѓање на вредноста во однос на претходниот месец имаат акциите на Арцелормиттал Скопје (ХРМ) (-28,57%), ЗК Пелагонија Битола (-17,54%), Винарска визба Тиквеш (-12,58%), Благој Ѓорев Велес (-10,94%) и Макстил (-10,94%).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Топ пет акции на Македонската берза со најголем пораст

Топ пет најтргувани акции на Македонската берза

Предновогодишно раздвижување на берзата: Прометот речиси удвоен

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Бензините поевтинуваат за 4,5, а дизелот за три денари

Редакција

(ВИДЕО) Најдобар пласман на Македонија на Евровизија: Тамара осма, победи Холандија

Редакција

„Јосифов“ го доби тендерот на Апелацискиот суд Битола за набавка на автомобил вреден 32.500 евра

Никола Осило