еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пет дена пред да оди во затвор, Сеад Кочан легна болен

Пет дена пред да оди во затвор, бизнисменот Сеад Кочан бил хоспитализиран во една од приватните клиники во Скопје.

Во исто време во Агенцијата за управување со запленет имот е формирана комисија која му го чешла замрзнатиот имот и треба да почне конфискацијата на движен и недвижен имот во висина од околу 14 милиони евра од фирмата Трансмет.

Иако бараше, тој не доби одлагање на затворската казна од страна на Основниот суд Скопје 1, кој не ја прифати неговата молба за одлагање на затворската казна за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), која треба да почне да ја издржува од 17. јули.

Фото: Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јанкулоска повторно на судење за набавката на луксузниот мерцедес

Никола Осило

Мицкоски не го оправдува бегството на Груевски, одговорноста да се бара од Заев и Спасовски

Редакција

За плати, награди и надоместоци на менаџментот на Хотели Метропол лани исплатени 4.3 милиони денари

Редакција