еМагазин
Image default
Локално

Петмина нападнати од група пред ноќен клуб во Скопје

На 17.11.2018 година е пријавено дека околу 23.40 часот во Скопје пред ноќен клуб на улица „Димитрије Чуповски“, П.Т.(18), Н.С.(18), Н.С.(18) и две 17 годишни лица,  биле физички нападнати од група машки лица, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Повреден полицаец и сопатник во судар меѓу возило на МВР и „форд транзит“

Никола Осило

Со автомобил прегазил жена во Кавадарци и побегнал

Никола Осило

Уапсен „џепарош“ во Скопје: Оперирал по градски автобуси и на Зелено пазарче

Никола Осило