еМагазин
Image default
Забава

Петочки Midday Madness забава со KiNK од 17 часот во „Three Kitchen & Bar“

Повторно журка продуцирана по светски стандарди со врвен артист. KiNK ќе настапи на 20-ти септември, петок, во „Three Kitchen & Bar“ со почеток од 17 часот.

„KiNK е еден од најбараните продуценти во хаус музиката, артист со исклучетелен талент и богати способности. Навистина посебен музички креатор. Тој се истакнува истовремено со своите продукции и импресивни вештини за настапи во живо кои надминуваат се што досега сте виделе„, велат организаторите.

Бројот на билети ќе биде ограничен и истите ќе можат да се набават само во претпродажба во „RadioBar“ и „Three Kitchen & Bar“. Цената на првите 100 лимитирани билети изнесува 500 денари, потоа 600 денари и 300 лимитирани билети изнесуваат 700 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Горан Бреговиќ и Бијело Дугме вечерва ќе одржат бесплатен концерт на Плоштад Македонија

Редакција

На концертот на Дуке Бојаџиев гореа 1.076 свеќи за спас на Охрид и крајбрежјето

Редакција

(ВИДЕО) Крушево со рози и песна се сеќава на Тоше Проески

Редакција