еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Пиљар одржа лекција по солидарност: Бесплатна марула и два килограми лимони за 150 денари

Ирфан е името на трговецот кој стана херој на социјалните мрежи откако граѓани објавија фотографии дека од неговиот дуќан можат бесплатно да земат марула и да купат два килограми лимони по цена од 150 денари.

Станува збор за дело за почит со оглед на тоа што многу негови колеги ја искористија кризната состојба со корона вирусот да ги покачат цените на ваквите производи и да се стекнат со мало богатство преку ноќ.

SHKUP: TREGTARI QË REFUZON TË PËRFITOJË PREJ KRIZËS

SHKUP: TREGTARI QË REFUZON TË PËRFITOJË PREJ KRIZËSFALAS PATATE DHE SALLATË JESHILE, E LIMONIN E KA MË TË LIRË NË QYTET

Posted by Klan Macedonia Television on Понеделник, 30 март 2020

Фото/Видео: Твитер/Антов/Фејсбук/ТВ Клан

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Срамота: Шеесетина трговци неосновано покачиле цени на производи

Лимони има, а трговците на големо и мало да не манипулираат со цените

Владата со уредба ги запира манипулациите на големите трговци на јужно овошје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Предметите на СЈО преземени од ЈО, засега остануваат кај досегашните обвинители

Редакција

Режисерот Јани Бојаџи нов директор на ТВ Алфа, доаѓа на местото на Васко Ефтов

Редакција

Техничкиот персонал на СЈО бара помош од меѓународната заедница, Пендаровски, Заев и Дескоска

Редакција