еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Пи-ар тимот на Шилегов во елан: По „струјниот удар“, градоначалникот помага да се вдоми слатко кутре

„Проектот за реконструкција на стационарот “Лајка” е во завршна фаза. Наскоро започнуваме. А да. 🙂 Во меѓувреме, ова слатко кученце е за вдомување. Истретирано и здраво. Ако има заинтересирани…“, напиша на својот Фејсбук-профил, скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

   

По реакциите што викендов ги имаше околу тест-возењето на „сегвеј“ и т.н. струен удар, информацијата и фотографиите од средбата поврзана со проектот за реконструкција на стационарот „Лајка“ објавени на неговиот профил на Фејсбук се чини дека се прав потег на пи-ар тимот на градоначалникот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Шилегов се огласи за видеото: Откако помина „струјниот удар”, малку нормална вожња

(Видео) Шилегов хит на социјалните мрежи: Иако секој ден вози, ќе паднеше од електричен тротинет

Фото:Фејсбук/Петре Шилегов

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фрлил отпушок од цигара, изгореле 20 хектари трева и 6 хектари шума

Никола Осило

Запознајте го Гислан Кутар, францускиот автомеханичар кој стои зад идејата демонстратите во Франција да носат „жолти елеци“

Редакција

Тетовчанец физички нападнал двајца полицајци

Никола Осило