еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ПИОМ вработува 13 лица, плата до 25.300 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 13 јавни службеници во Фондот на пензиското и инвалидското осигурување на Република Македонија.

Се бараат кандидати за следните работни места: оператор во кол центар за плата од 20.600 денари, помлад систем инжинер за плата од 24.700 денари, помлад администратор на база на податоци за плата од 24.100 денари, помлад систем администратор за плата од 24.100 денари, соработник за права во прв степен за плата од 21.400 денари, соработник за права во прв степен – Отсек за решавање на барања за плата од 21.400 денари, архивар-деловодител – Филијала Битола за плата од 14.800 денари, архивар -деловодител – Филијала Скопје за плата од 14.800 денари, соработник за матична евиденција за плата од 21.400 денари, раководител на Деловницата – контролор – Македонски Брод за плата од 25.300 денари, архивар – деловодител – Филијала Ресен за плата од 14.800 денари, референт за пријави и одјави на осигуреници и обврзници за уплата на придонесот – Деловница Радовиш за плата од 15.500 денари, соработник за контрола на податоци од придонес од ПИО и за исплата на солидарен фонд – Деловница Неготино за плата од 18.700 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За првпат во Македонија: Трговците избраа 100 ТОП брендови, кои македонски производи се на листата 

Редакција

Црногорскиот министер за надворешни: За транзитот на Груевски низ Црна Гора ги известивме македонските власти, немавме правна основа да го задржиме

Редакција

„Кореа ауто-трејд“ го доби тендерот на Бирото за развој на образованието за набавка на две возила

Никола Осило