еМагазин
Image default
Локално

Планински спасител пронашол безживотно тело во близина на охридското село Горно Коњско

Беживотно тело на женско лице вчера околу 17 часот било пронајдено во близина на охридското село Горно Коњско.

Според полициското соопштение, телото го забележал припадник на планинарска спасителна служба на Црвен крст од Охрид, на патеката што ги поврзува селото и населбата Лагадин. Случајот веднаш го пријавил до надлежните служби.

Според првичните информации потврдени од полицијата, врз телото на жената чиј идентитет се уште не е објавен, немало видливи траги на насилство.

На местото на настанот излезен е Јавен обвинител по чија наредба денеска ќе биде извршен увид., што ќе ги покаже околностите и причините за настапувањето на смртта.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Безбедни на планините во Охрдискиот регион: 13 112 е нов број за СОС-повици

Редакција

Алфите пронашле три поголеми пакувања со марихуана во куќа во Ѓорче Петров

Никола Осило

Голем шумски пожар близу РЕК „Осломеј“ во Кичево

Никола Осило