еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Плата од 500 евра…фејкњуз ли е“?: Твитер „поцрвене“ по најавата на Владата за одлучна борба против лажните вести

Лавина реакции има на социјалните мрежи по објавата на Владата дека подготвува одлучна борба против лажните вести.

Дел од граѓаните овој потег го протолкуваа како обид за воведување цензура, а граѓани прашуваат и колку често самата Влада е извор на погрешни информации.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата ќе се бори против дезинформациите и лажните вести

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Референдумот ги „живна“ старите волци: Црвенковски и Георгиевски напомош на Заев

Никола Осило

(Галерија) Успешен и убав: Петар Костовски e синоним за вистински борец

Редакција

Филипче ќе патува во Атина за со грчкиот колега да го кооридинираат отворањето на границите

Редакција