еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

По Боки 13, денеска на Јанева е ред да изврши увид во доказите против неа во случајот „Рекет“

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска треба да изврши увид во доказите против неа во случајот „Рекет“ во кој таа е третоосомничена.

Таа во вторникот беше на распит во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, но не дала исказ за „Рекет“.

Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе изврши увид во доказите.

– Сметам дека е прекршено правото со тоа што не и е овозможено да даде исказ пред завршување на истрагата, истакна нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Јанева како Боки 13 не даде исказ за „Рекет“

(ВИДЕО) Катица Јанева со лисици донесена во Обвинителството за распит за „Рекет“

Освен Фрчкоска, Јанева ќе ја застапува уште еден адвокат

КОД: Катица Јанева имала плата од 105.000 денари плус таен додаток, а Љубомир Јовевски од 80.000 денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Министерство за одбрана за набавка на масло за греење вреден 518.000 евра

Никола Осило

Расправа за уставните измени: Се бараше чаре за потписот на претседателот Ѓорѓе Иванов

Никола Осило

Жан Митрев ги демантира обвинувањата за наводен скандал со детската кардиохирургија

Никола Осило