еМагазин
Image default
Македонија

По „местенката“ на Заев: Руската амбасада не коментира шеги на комичари

Амбасадата на Руската федерација во Скопје не сака да ги коментира разговорите на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров со премиерот Зоран Заев, на кого му се преставиле како поранешниот украински претседател Петар Порошенко и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

„Амбасадата не коментира активности на приватни лица, особено не шеги на комичари“, велат од руската амбасада за „Независен весник“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се руските „пранкери“ кои го измамија Заев: Комичари или службеници на Кремљ?  

„Ова што ни се дешава у државава не е више ни смешно“: Твитер реакции за аудио снимката на Заев и руските комичари

Како руските комичари кои разговарале со Заев ги наоѓаат телефонските броеви на светските политичари

(АУДИО) Руски комичари три пати разговарале со Заев преставувајќи му се како Порошенко и Столтенберг

Фото: Кузенцов/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови рочишта за „Монструм“, „Тарифа“ и „Триста“

Редакција

Бугарската министерка за надворешни работи: Илинденското востание географски е македонско, историски е бугарско

Редакција

Поднесени предлог-измени на Изборниот законик за една изборна единица на парлaмeнтарните и отворени листи на локалните избори

Редакција