еМагазин
Image default
Локално

По повеќе од еден месец во бегство: МВР фати бегалец од затворот во Охрид

По преземени мерки и активности од СВР Куманово, на 23.01.2019 година во 16.15 часот од слобода е лишен Љ.М. (22), кој се бараше по Потерница од Казнено-поправната установа Охрид, информира МВР.

Љ.М. бил осуден на 5 години и 9 месеци затворска казна за сторени кривични дела од областа на имотни деликти, а на 04.12.2018 година пријавено е дека избегал од Казнено-поправната установа Охрид.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со „Поло“ удрил во деветгодишно дете

Никола Осило

Шеесет и пет годишен човек од Скопје почина во сообраќајка кај Крива Паланка

Редакција

(Галерија) Скршени кампови, превртени тенди, откорнати дрвја: Невремето направи пустош во Љубаништа

Редакција