еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

По распитот за „Рекет„, Лила Филиповска на „тапет“ на Твитер

Водителката Лила Филиповска, другарка на осомничениот Бојан Јовановски (Боки 13), по вчерашниот распит во Јавното обвинителство за случајот „Рекет“ не им откри на новинарите дали го посетила другарот, кој моментално е во притвор.

На новинарите не им одговори и на низа други прашања. Но затоа пак на еден од новинарите го предупреди да внимава да не и ја растури фризурата, а на крај со новинарите се поздрави со зборовите „чао друштво“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Лила Филиповска по распитот за „Рекет“ без изјави за медиумите, новинарите ги поздрави со „чао друштво“

Распитот на водителката предизвика низа од реакции на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

Фото: Инстаграм/Боки 13

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Катица Јанева оди во домашен притвор

Редакција

За еден ден: Драстичен раст на бројот на заболени со корона вирусот во Грција на 190 лица

Редакција

Веќе потрошени 120 милиони евра од планираниот годишен дефицит од 260 милиони евра

Редакција