еМагазин
Image default
Локално

По расправија со сопругот, сама си нанела убодна рана во стомак

На 11.05.2019 година околу 17,30 часот во Единицата за известување и команда Скопје од  Ургентен центар Скопје пријавено е дека кај нив била донесена повреден В.М. (25) од Скопје која имала убодна рана од остар предмет во пределот на абдоменот.

Според нејзин исказ по претходна расправија со сопругот во нивниот дом, таа се самоповредила со нож во пределот на абдоменот. Со возило на Итна медицинска помош е пренесена во Ургентен центар, каде и се констатирани тешки телесни повреди и е задржана на понатамошно лекување.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Девојка од Свети Николе обвинета за дрски разбојништва: Ограбувала продавачки

Никола Осило

Четиримесечно бебе од Гостиварско таткото го нашол паднато со повреда на главата, мајката спиела

Редакција

Скопјанка пријавила напад врз двете ќерки

Никола Осило