еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

По референдумот: Русија внимателно ја следи состојбата во Македонија, очекува да се почитува законот

Кремљ внимателно ја следи ситуацијата во Република Македонија по вчера одржаниот референдум за промена на името и членството на земјата во НАТО и ЕУ, изјави денеска Дмитриј Песков, портпаролот на рускиот претседател Владимир Путин.

– Ние сметаме дека безусловно сите процеси треба да останат во рамките на владеењето на правото и почитување на законите, рече Песков во изјава за медиумите во Москва, пренесува ТАСС.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стево Пендаровски професионално: Од советник на Црвенковски и Трајковски до кандидат за претседател

Редакција

„Беше најмоќен човек во Македонија, а сега му се заканува затвор“: Веста за притворањето на Мијалков одекна во регионалните медиуми

Редакција

(ВИДЕО) Кој дојде на свечениот прием во Собранието за дочек на Столтенберг

Редакција