еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

По референдумот, Столтенберг повикува на конструктивност и одговорност од партиите

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг по референдумот повтори дека вратите на Алијансата остануваат отворени за Македонија, но дека сите национални процедури мораат претходно да се завршат.

– Го поздравувам гласот “за“ на референдумот во Македонија, итно ги повикувам сите лидери и партии да се ангажираат конструктивно и одговорно за да ја зграпчат оваа историска прилика, напиша Столтенберг на Твитер.

Вото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Османи им се извини на медиумите, ама ДУИ не се откажува од тужби

Редакција

БРАВО: И “Текстил М“ од Македонска Каменица почна да произведува заштини маски, кои ќе ги донира

Редакција

Мнозинскиот сопственик Ристо Милев со понуда за преземање на 28.438 акции на ГД Тиквеш

Редакција