еМагазин
Image default
ЖИВОТ

По втор пат се ожени пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зекири, кум бил Заев

Пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зекири се ожени за Бисера Јордановска, поранешна директорка на телевизијата Алсат-М, каде Зекири порано работеше како новинар, објави порталот Фактор.

Свадбената веселба се одржала во Double Tree by Hilton, а кум му бил премиерот Зоран Заев.

Оваа е втор брак на Зекири. Од претходниот има две деца.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ексклузивни фотографии од свадбата на пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зекири

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Израелскиот амбасадор Орјан: За вклучување на лицата со попреченост во опшеството подготвен сум да направам „стој на раце“ секаде

Редакција

Се вади префиксот „мен“ од „менструација“ – отсега жените во Европа ќе го нарекуваат „фемструација“

Редакција

Власта му ја укинала минималната социјалната помош на семејството што живееше под мост

Редакција