еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Поарно што Хорхе избра пензија наместо враќање на Правен: Твитер го „испраќа“ Иванов

Претседателот во заминување, Ѓорге Иванов, изминативе години беше еден од омилените политичари за „опсервација„ на твитерџиите.

Разбирливо тој е повторно топ тема на социјалните мрежи, а во коментарите се отценува неговата работа, привилегиите кои му следуваат, како и на сите досегашни претседатели на државата…

Ви пренесуваме дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Иванов доби канцеларија во Џевахир „Скај сити“ со годишен буџет од 105.000 евра

Антикорупциска: Иванов се уште не платил за прекршочната

Иванов побарал средства за канцеларии за неговиот иден кабинет: Што друго му следува

Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби милионскиот тендер на општина Гостивар за набавка на масло за греење

Никола Осило

(Галерија) Христијан Стојаноски-Крис преку моделингот ја „покори“ големата Индија

Редакција

„Жешкиот костен“ во рацете на пратениците: Каква е постапката за промена на Уставот?

Никола Осило