еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Победата на Пендаровски честитка за сопругата: Првата дама денеска слави роденден

Првата дама, сопругата на новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска денеска го прославува 47. роденден.

За време на кампањата таа постојано беше поддршка на нејзиниот сопруг и го следеше на сите настапи.

Во еден од нејзините настапи таа откри дека имајќи предвид каков е Стево како сопруг и татко, народот воопшто не треба да се грижи за тоа како ќе ја води државата.

Ѓоргиевска Пендаровска е стоматолог и работи и на Клиниката за детска и превентивна стоматологија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Што открива за Пендаровски, новиот претседател на државата, неговата сопруга Елизабета

Виртуелна тура низ Вила Водно, каде ќе живее новиот претседател, Пендаровски

Како и Заев и Пендаровски нема ни куќа, ни стан: Каков имот пријавил новиот претседател на државата

Кој е Стево Пендаровски: Од советник на двајца претседатели до нов претседател на државата

Фото: Фејсбук-профил на Пендаровска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Американски знамиња, песни и ора: Како Косоварите го прославија формирањето на војска на Косово

Редакција

„Извинете што Ве апсевме“: Твитер реакции за одлуката на судот дека Латас е невин

Редакција

Струмичка „Атлантис“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за набавка на авио-билети и хотелско сместување вреден 57.000 евра

Никола Осило