еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Почетокот на ноември го враќа летото во Македонија: Температури до 30 степени

Невообичаено топла воздушна маса од југ на почетокот на следниот месец ќе донесе високи температури на воздухот во Македонија кој ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 30 степени.

Освен можна појава на локални грмежи и врнежи, ќе дува умерен до засилен ветер од јужен и од југоисточен правец и ќе донесе прашина и песок од Сахара.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Ако може некој од вмровците да му пренесе на Груевски дека Македонци не се пишува со мала буква“: Твитер „прегреа„

Редакција

Јанкулоска за изборните измами во „Титаник“: Ние си имаме многу методи, многу подобро сме организирани од комуњарите

Редакција

Твитер ја „подбра“ Владата за 2 јануари: „Роди ме мајко без совест, фрли ме во администрација“

Никола Осило