еМагазин
Image default
Забава

Почина легендарната Милена Дравиќ

На 79 години синоќа во Белград, почина легендарната српска и југословенска актерка Милена Дравиќ, пренесуваат српските медиуми.

Таа почина после долга и тешка болест, а информација за српски Блиц ја потврдиле во Здружението на драмски уметности на Србија.

Дравиќ починала во Клинички центар на Бежаниска коса, каде се наоѓала на лекување.

Милена Дравиќ и Драган Николиќ беа еден од најомилените глумечки парови на просторите на поранешна Југославија.

Тие речиси целиот свој работен и животен век го поминаа заедно.

Драган Николиќ почина на 12 март 2016 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Незаборавните улоги на легендарната Милена Дравиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кога зрелоста се цени: Суперхикс добија свои восочни фигури!

Редакција

(Видео) Кајли Џенер ги полуди социјалните мрежи со секси снимка од новиот дом

Редакција

Денеска започнува „Skopje Wine Expo”: Ксмет оркестар, Петреска, Пупиноски, Брас Брадрс и Тропико ќе настапат вечерва

Редакција