еМагазин
Image default
Забава

Почина легендарниот британски диџеј и продуцент Andrew Weatherall

Еден од највлијателните британски диџеи и музички продуценти Andrew Weatherall почина денеска на 56 години.

Тој стана познат за време на ерата на есид хаус музиката, а во својата богата кариера соработуваше како продуцент и ремикс автор со бендови како New Order и Happy Mondays.

Станува збор за музичар кој ќе остане запаметен како легенда на британската и светската електронска музика.

Фото/Видео:Guardian/Youtube/Strongbow199

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Туна се враќа на сцената: Промотивен концерт со Македонска филхармонија

Редакција

(Фото) Елена Ристеска ги поздрави фановите со секси-фотка од Мајами

Никола Осило

(ВИДЕО) Филмот „Врба“ раскажан со рапување во „Еден на Еден“

Редакција