еМагазин
Image default
Локално

Почина млад затвореник во Идризово

На 09.02.2019 година во 20,40 часот во СВР-Скопје, од КПУ “Идризово“ било пријавено дека на осуденикот А.Л. (38), додека бил во ќелијата му се слошило и со возило на КПУ-Идризово е пренесен во Комплексот клиника “Мајка Тереза“, каде од страна на лекар била констатирана смрт, информира МВР.

Известен е јавен обвинител, а телото е дадено на обдукција. Се работи на расчистување на случајот.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лишен од слобода Грк кој сакал да пренесе непознати семки преку граница

Никола Осило

Тешка сообраќајка во Скопје: Со мотоцикл удрил во жена и побегнал

Никола Осило

Тројца тепале скопјанец на улица

Никола Осило