еМагазин
Image default
Локално

Почина мотоциклист во сообраќајка во скопско

На 18.09.2018 година околу 19,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на локалниот пат село Кадино – село Марино се случила сообраќајна незгода вo која учествувале патничко моторно возило „Алфа Ромео“ со скопски регистерски ознаки управувано од А.Ѓ.(37) од село Петровец, скопско и моторцикл „Сузуки“, управуван од Т.В.(32) од село Кадино, скопско, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Т.В. и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ каде во 22 часот починал. А.Ѓ. и сопатникот од возилото Н.Б.(44) биле пренесени во комплекс клиники „Мајка Тереза“ и од страна на лекар на возачот му биле констатирани тешки телесни повреди, а на сопатникот телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обид за силување во Зајас

Редакција

Кривична пријава и притвор за возачот на камионот кој ја предизвика сообраќајната несреќа кај обиколницата

Редакција

Скопјанец изел ќотек од обезбедување на угостителски објект