еМагазин
Image default
Македонија

Почина поранешната пратеничка Благородна Дулиќ

На 78 годишна возраст почина Благородна Дулиќ, поранешната пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ.

Таа беше пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во три мандати во периодот од 2006 до 2014 година.

По професија беше правник, а во нејзината кариера работеше и како заменик јавен обвинител на Општинското јавно обвинителство на град Скопје, како судија во Окружниот стопански суд Скопје, Стопанскиот суд на Македонија, Врховниот суд на Македонија и е поранешен член на Републичкиот судски совет.

Фото: Сител 3

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владејачките партии не го чекаат мислењето на Венецијанската комисија: Собранието го донесе Законот за Инспекторат за употреба на јазиците

Редакција

Нови рочишта за „Тенк“ и „Титаник 3“

Редакција

Именувани директори на осум национални институции од културата

Редакција