еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Почина Слободан Угриновски, претседателот на Сојузот на Титови леви сили

Претседателот на Сојузот на Титови леви сили, Слободан Угриновски починал ненадејно синоќа, соопшти неговиот син Никола Угриновски на Фејсбук.

Угриновски ќе биде погребан на градските гробишта Бутел утре во 13.30 часот.

Сојузот на Титови леви сили е македонска вонпарламентарна комунистичка политичка партија основана на 26 октомври 2005 година.

Фото: Фејсбук/Угриновски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Аутомобиле-СК“ го доби тендерот на МВР за набавка на 10 возила за брзо распоредување вреден 243.000 евра

Никола Осило

(Галерија) Кој дојде на младо вино кај Свето во „Тиквеш“

Редакција

Осигурување Македонија го доби тендерот на ГА-МА за осигурување на гасоводот и вработените вреден 10,4 милиони денари

Никола Осило