еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина кралицата на соул музиката Арета Френклин

Кралицата на соул музиката Арета Френклин почина на 76-годишна возраст во болницата во Детроит.

Френклин, последен пат настапи на гала концертот на Фондацијата за борба против СИДА на Елтон Џон. Иако потврди дека ќе се пензионира, сепак најави нов албум и одбележување на 76 години од песната „Respect”.

Френклин постогна огромен успех со песните „Spanish Harlem“, „I Say a Little Prayer“ и „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman.” Добитничка е на 18 Греми награди.

Приватно, таа е мајка на четири сина и има два брака зад себе.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои пратеници на ВМРО-ДПМНЕ нема да гласат за уставните измени предвидени со договорот со Грција

Редакција

Твитер ја „подбра“ Владата за 2 јануари: „Роди ме мајко без совест, фрли ме во администрација“

Никола Осило

Во блок-трансакции продадени 4.000 акции од Комерцијална банка за 364.000 евра

Никола Осило