еМагазин
Image default
Локално

Почина возач по излетување од пат со влекач „Даф“

На 14.08.2019 година во 18,45 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во с.Дрма, поточно на регионален пат помеѓу с.Идризово и с.Петровец Д.Т.(36) од с.Ржаничино-скопско управувајќи товарно моторно возило влекач „ДАФ“ со скопски регистарски ознаки излетал од коловозот, информира МВР.

На местото на настанот починал возачот. Извршен бил увид од увидна екипа на СВР-Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За што ќе се трошат парите: Град Скопје за 2019, со буџет од 6,5 милијарди денари

Редакција

Во следните три дена посебен сообрaќаен режим во Скопје

Никола Осило

Двајца го претепале во Медицинскиот центар Кичево

Никола Осило