еМагазин
Image default
Локално

Почина возач по излeтување од пат

На 28.04.2019 година во 17.40 часот на локалниот пат с.Крушеани-с.Обршани, прилепско, В.К.(59) од с.Подвис, управувајќи патничко возило „Пежо306“ со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот, информира МВР.

По незгодата возачот со возило на Итна медицинска помош Прилеп бил пренесен во болница во Прилеп, каде во 18.40 часот починал. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

При ископ на земја во Битола пронајдени пет гранати од Првата светска војна

Никола Осило

(ВИДЕО) Се чекаат Вардарци: Атмосферата на скопскиот аеродром е веќе вжештена

Редакција

Водата за пиење во Струга заматена и не треба да се користи

Редакција