еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Почна Саемот на мебел 2018

На нова локација, комплекс ВИП Арена Борис Трајковски од денес па до 14. октомври ќе се одржува 44. издание на Саем на Мебел 2018.

Повеќе од 70 изложувачи, над 150 брендови, директни странски учества, на 8000m2.

“Посетителите саемот ќе го видат во целост, протиколот на движење е направен според Икеа систем каде сите потребни нешта за едно домаќинство, ќе се продаваат по неверојатни саемски попусти” – изјави Сања Кондарко

Во рамките на саемот, односно на 10.10.2018 (вторник) од 12 до 14 часот ќе се одржува дебата наменета за стручната јавност, на тема “Копирањето е опасно – оригиналот е за восхит”.

Билетите се веќе во продажба преку онлајн сервисот мк тикетс и на билетарата на саемот на Мебел. Билетите купени он лајн се со приоритетна брза лента на движење.

Работното време на саемот е секој ден, вклучувајќи го и 11 октомври од 10 до 20 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

JСП со нови линии за Саемот за мебел: Еве го возниот ред и трасата на движење

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бимилк повторно ги изненади првачињата и им посака сладок почеток на учебната година

Редакција

(Фото) Каква зимска спортско-рекреативна понуда нуди СЦ „Борис Трајковски“

Редакција

LIVSANE караванот викендов ги топлеше туристите во Маврово и Охрид

Редакција