еМагазин
Image default
18+

Почнува месецот на Водолиите: Што сакаат во сексот

Возбудата и екпериментирањето се многу важни за Водолиите и воопшто им се значајни во животот. Но доминира праведноста и отвореноста спрема нови идеи. Безначаен партнер кај нив нема големи шанси.

Тие се познати по својот невообичаен вкус и фетиши. Обожаваат партнери кои се отворени и иновативни во кревет, но пред се во нив бараат пријател.

Ако сакате да освоите Водолија треба да размислувате надвор од рамките и не треба да се плашите дека ќе излезете чудни, бидејќи тие секогаш се отворени за нови идеи, посебно тие кои се невообичаени.

Ги привлекуваат натпросечно интелигентни партнери, а во сексот сакаат да пробаат се, па како дополнување на нивниот сексуалниот живот се секси-играчки.

Фото: Getty Images

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пет здравствени проблеми кои можете да си ги олесните со сексот

Редакција

Што ве возбудува во спалната соба: Секс совети од мажите наменети за жените

Редакција

Знак кој јасно покажува дека жената доживеала оргазам

Редакција