еМагазин
Бизнис ТОП СТОРИИ

Почнува продажбата на Охридска банка

До Управниот одбор на Охридска банка АД Скопје е доставена понуда за преземање на акции издадени од Охридска банка АД Скопје и Проспект за понуда за преземање на акции издадени од Охридска банка АД Скопје, поднесени од страна на Штајермеркише Банк и Шпаркасен АД, соопшти банката преку Македонската берза.

Со тоа почнува процедурата за продажба на банката која е дел од групацијата Сосиете Женерал од Франција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Со купувањето на Охридска банка од Шпаркасе: Глигор Бишев повторно меѓу „најголемите“ во банкарскиот пазар

Охридска банка Сосиете женерал се продава на Штаермеркише Шпаркасе

Кои се членови на Надзорниот одбор на Охридска банка за 2018 година

Колкави се платите и надоместоците на менаџментот на Охридска банка

Фото: Охридска банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото-галерија): Јубилејни 70 години Национален парк Пелистер

Никола Осило

(Фото) Да купиме акции од ученичка компанија од Берово, за да ги брендираат локалните малешевски производи

Редакција

„Виз ер“ не најавил повлекување од македонскиот пазар

Редакција