еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Почнува трката: Распишан огласот за субвенции за ПВЦ и алуминиумски прозорци

Министерството за економија распиша оглас за надоместување на дел од трошоците за купени и вградени ПВЦ или алуминиумски прозорци во домаќинствата за 2019 година.

Огласот е дел од мерките за стимулирање на замена на обични прозорци со алуминиумски ии ПВЦ, а предвидува субвенции до 50 отсто од потрошените средства, но не повеќе од 25.000 денари.

Повеќе детали и пријава за заинтересираните граѓани ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сметката на 1ТВ блокирана од УЈП, па одблокирана откако беше платен долгот

Редакција

Русинот Шишкарев на прославата за Вардар: „Сакам да станам Македонец, барам една година пасош, но никој не ми дава“

Редакција

Значителен раст: За шест месеци во Македонија странски инвестиции од 327 милиони евра

Никола Осило