еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Под хипотека 122.307 станови во земјава: Во Скопје „заглавени“ 57.106 станови

Заклучно со декември, 2018 година под хипотека во земјава била вкупно 122.307 станови, што е 11,4 отсто од вкупниот број станови кој изнесува 1.071.000 станови, покажуваат податоците од Регистерот на цени и закупнини на Агенцијата за катастар на недвижности.

Во Скопје од вкупно 312.904 станови под хиптека се 57.106 станови или 18,2 отсто од вкупниот број станови во главниот град.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Становите во Аеродром одат како алва, во Битола најмногу продадени куќи

Становите во Гази Баба речиси двојно поевтини отколку во Центар

Просечна закупнина за стан во Центар еднаква на „кирија и трошоци“ за два стана во Струмица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР со детали за свадбените пукотници во кои беа повредени синот на пратеникот Џеват Адеми и уште едно лице

Никола Осило

Македонски тинејџери во Њујорк добија глобално признание за иновативно решение за спречување на насилство  

Редакција

Францускиот претседател Макрон: Одбивам секакво проширување пред длабока институционална реформа на ЕУ

Редакција