еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Под хипотека ставени 2.631 недвижност во вкупна вредност од 315 милиони евра

Најновите податоци на Агенцијата за катастар за недвижности покажуваат дека во второто тримесечје од 2018 година под хипотека биле ставени 2.631 недвижности со вкупна вредност од 315 милиони евра.

Од вкупниот број запишани хипотеки 1.394 се однесуваат на хипотеки врз недвижности во Скопје, а останатите 1.237 хипотеки се запишани во некој од 29-те подрачни одделенија на катастарот низ Македонија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Еве лабаво со швалерката, од кога изиграв оро за „семејните вредности“: Твитер реакции за Парадата на гордоста и Маршот на гордоста

Редакција

„Жешкиот костен“ во рацете на пратениците: Каква е постапката за промена на Уставот?

Никола Осило

(Видео) Внуката на Гоце Делчев порачува дека тој би се превртел во гробот

Никола Осило