еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Поднесе оставка и „падна“ болна: Катица Јанева на боледување од 16 јули

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од 16 јули официјално е на боледување, потврдија за МИА од Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

Боледувањето, Јанева го отворила на 16 јули, односно еден ден откако депонира оставка од функцијата, која, како што соопшти, ќе биде активирана штом се постигне договор за законот за јавното обвинителство.

Ден подоцна, во вторникот, на Катица Јанева по наредба на Обвнителството за организиран криминал, и беше одземен мобилниот телефон поради случајот „Рекет“.

МИА/Фото: СЈО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Катица Јанева си поднесе неотповиклива оставка

Одземен мобилниот на Катица Јанева

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Личност на годината на „еМагазин“ е Ирена Ристиќ

Редакција

Полицискиот час не го почитувале 172 лица, приведени 134

Редакција

Продолжува судењето за насилството во Собрание

Редакција