еМагазин
Image default
Македонија

Поглаварот на ИВЗ, Сулејман за ултиматумот од Бузаку: Не се занимавам со геј

Поглаварот на Исламската верска заедница (ИВЗ), Сулејман Реџепи, денеска кусо одговори на ултиматумот упатен од страна на Скендер Бузаку да ја напушти ИВЗ во рок од 72 часа, оти во спротивно ќе објавел тешки криминали за него.

„Не се занимавам со геј. Гејови треба да бидат надвор од ИВЗ“, изјави Реџепи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бузаку побара од Реџепи за 72 часа да си замине од ИВЗ, во спротивно ќе објавувал тешки криминали

Фото: Фејсбук/Реџепи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски: Предвремените избори се неминовни по она што се случуваше

Редакција

135 лица до 19 години во Македонија заразени со коронавирусот, просечната возраст 46

Редакција

Во Македонија имало 15 припадници на Фето, од кои две лица веќе заминале од земјава

Редакција